آیا میدانید میتوانید از وبسایت خود پول در بیاورید ؟
با قرار دادن بنرهای تبلیغاتی به ازای هر کلیک پول در بیاورید .
تسویه حساب روزانه ، درآمد خود را به حساب خود منتقل کنید .
آیا میخواهید روزانه بازدید های زیادی را روانه وبسایت خود کنید ؟
با سفارش آگهی میتوانید هم بازدید کننده جذب کنید هم رنک خود را افزایش دهید و هم فروش خوبی داشته باشید .
 
 

تغییرات جدید سیستم و اختلال مقطعی

با سلام و عرض وقت بخیر خدمت تمامی وبمسترهای محترم سیستم تبلیغاتی ایران پی پی سی

به دلیل ارتقاء سطح پلنها و امکانات جدید کسب درآمدی که در حال تکمیل و  آماده سازی برای سیستم می باشد سیستم با اختلال مقطعی در گاهی مواقع روربرو میباشد . لذا خواهشمندیم در موقع اختلالات صبور باشید تا تیم مربوطه مشکل را بررسی و رفع نماید.

تمامی کلیک ها و درآمد ها ثبت و بدون کوچکترین دخل و تصرفی در درآمد وبمسترهای محترم پرداخت میشود و جای هیچگونه نگرانی از این بابت نیست .

با وبمسترهایی که با کلیک ها و آی پی های فیک و غیر واقعی قصد کسب درآمد دارند با بررسی و آنالیزهای متداول انجام شده و در صورت اثبات برخورد جدی میشود لذا خواهشمندیم همکاری را به دید یک همکاری دوطرفه و دائم ببینیم و درصود یکدیگر شریک باشیم...

در پلنهای جدید کسب درآمد , کسب درآمد وبمستر های محترم بصورت فوق العاده افزایش پیدا میکند و برای اولین بار در این سطح این تکنیک کسب درآمد اجرایی خواهد شد که در اطلاعیه های بعد حتما جزییات و نحوه کار اعلام می شود

ما خود را موظف به حفظ حقوق و مزایای همکاران و  وبمسترهای محترم میدانیم و در اوج صداقت هرلحظه در حال نوآوری و ایده پردازی برای کسب درآمد بهتر و بیشتر شما مدیران سایتهای محترم هستیم.

تیم مدیریت

چگونه رنگ‌ها روی تبلیغات شما تاثیر می‌گذارند؟

color

چگونه رنگ‌ها روی تبلیغات شما تاثیر می‌گذارند؟

طراحی در تبلیغات جایگاه بسیار خاصی دارد و همواره لازم است که برای موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی خود، به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشیم. یکی از مهمترین عناصری که روی نتیجه نهایی طراحی تاثیر مستقیم می‌گذارد، انتخاب رنگ به حساب می‌آید. افراد متخصص در زمینه مارکتینگ معتقدند که هر رنگی، پیام خاصی را به مخاطب انتقال می‌دهد. در این مطلب بیشتر روی این مورد تمرکز می‌کنیم که هر رنگ، برای تبلیغات و هویت برند چه محصولاتی مناسب است؟

رنگ قرمز:

انرژی بسیاری در این رنگ وجود دارد و حس فوریت را به خوبی انتقال می‌دهد. در کل این رنگ بیشتر در تبلیغات و هویت برند محصولاتی دیده می‌شود که ماهیت شوینده دارند.  برای نمونه می‌توانیم به تبلیغات آنلاین شرکت دومستوس اشاره کنیم که به صورت کلیکی و بنری ثابت انجام شده است.

2089-829926-img_heroes_extend-germ-kill_1900x760


رنگ آبی:

وقتی با رنگ آبی مواجه می‌شوید، بیشتر امنیت و اعتماد برایتان تداعی می‌شود. در کل در تبلیغات بانک‌ها و کسب‌وکارها از این رنگ استفاده می‌شود تا بتوانند دو حس عنوان شده را به مخاطب خود انتقال دهند. با دقت روی تبلیغات بانک Bank of America، متوجه غالب بودن رنگ آبی خواهید شد.

ef33cf4ac892d41518e2be309303c53c


سبز:

سبز به این معروف است که راحت تشخیص داده می‌شود. از سوی دیگر حس آرامش را به همراه خود دارد و می‌تواند در برندینگ هر محصولی جا گیرد.

44306b6f9a0d8e1021b810fa5860b9ac;cursor: default;


نارنجی:

رنگی پرتکاپویی است که بیشتر در فضای آنلاین مورد توجه کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. بررسی‌ها نشان داده که نارنجی، رنگ مناسبی برای دکمه‌های فراخوان، اشتراک‌گیری و حتی ترقیب به خرید و فروش است.

f02c4998bcc5a9609588a1eb3e2bd4e9


صورتی:

زنانه، رمانتیک و مناسب برای تبلیغات و برندینگ محصولاتی که به زنان و دختران جوان مرتبط هستند.

Imprimir;cursor: default;


مشکی:

رنگی قدرتمند و شفاف است که بیشتر مفهوم لوکس بودن را به همراه خود دارد و اکثرا به این عنوان آن را می‌شناسند.

18c3c500138c9ff31f3c423c1a614ab0


بنفش:

در مورد رنگ بنفش دو فلسفه متفات وجود دارد. خیلی از افراد آن را رنگی آرام می‌دانند که سبب تسکین می‌شود و دسته دیگری، بنفش را رنگی لوکس تلقی می‌کنند. اگر دقت کرده باشید، معمولا رنگ بنفش برای بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی افراد میانسال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7219cd1d77b1090d72d3e9ce38bd4f0c_screen


توجه داشته باشید که برندینگ و قوانین طراحی شما در بسته‌بندی، تبلیغات و حتی روی وب‌سایت شما، تحت تاثیر رنگ خواهد بود و باید برای انتخاب این مورد به بهترین شکل ممکن تصمیم‌گیری کنید.


چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم؟

banner-copy-writing

چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم؟

مراحل خلق یک بنر تبلیغاتی با ایجاد یک پیام قوی شروع می‌شود. کپی‌رایت یا متن، بخش اصلی تبلیغات بنری است و در بعضی موارد مهمترین قسمت آن به حساب می‌آید. یک طراحی خوب، پیام را تقویت کرده و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، اما کلماتی که شما در آن بکار می‌برید، پیام شما را تعریف می‌کند.به همین دلیل است که ما این ٧ توصیه را برای تولید متن تبلیغات بنری در طی فرایند طراحی بنر ارائه می دهیم:

write-great-copy-for-your-display-ads-1


۱ – به این پرسش پاسخ دهید: “هدفم از تبلیغات چیست؟”

ممکن است که شما تخفیفی را پیشنهاد دهید یا محصولی جدید به بازار معرفی نمایید و همچنین در مورد بهبود خصوصیات محصولتان اطلاع‌رسانی کنید و … تبلیغات شما در هر چیزی که باشد دو دلیل احتمالی برای انجام آن وجود دارد: معرفی برند و فروش.


فروش محصول و معرفی برند معمولا در کنار هم قرار می‌گیرند، اما به هر حال در بعضی از تبلیغات ممکن است تمرکز روی فروش باشد، در حالیکه در بعضی موارد دیگر روی بهبود و معرفی برند است.


write-great-copy-for-your-display-ads-2


۲ – مخاطب هدف

آیا این گفته معروف را شنیده اید؟

اگر با همه حرف می‌زنید، با هیچکس حرف نمی‌زنید.

این گفته در مورد تبلیغات آنلاین هم صدق می‌کند، به این دلیل که فضای اینترنت نیز همانند هر رسانه دیگری مملو از پیامهای تبلیغاتی است که سعی دارند توجه کاربران را به خود جلب کنند، عکس العمل کاربران هم نادیده گرفتن بیشتر این تبلیغات میباشد.

آنها فقط هنگامی به گفته شما توجه خواهند کرد که بخواهند و سخنان شما با طرز تفکر آنها هماهنگ باشد. پس سعی کنید محصول خود را به کسانی بفروشید که بیشتر مایل هستند که به شما گوش کنند زمانی که آماده گوش کردن هستند

شروع کنید به جمع آوری اطلاعات در مورد علاقه و نیازهای آنها، اگر امکان استفاده از محصول شما قابلیت توسط گروه های مختلفی وجود دارد برای هر گروه پیام تبلیغاتی جداگانه ای تولید کنید.

write-great-copy-for-your-display-ads-3


٣ – خودتان را جای آنها قرار دهید


اگر شما کالا یا خدمتی را جهت رفع مشکل یا ارتقاء وضعیت زندگی مشتریان خود به وجود آورده اید، آنها احتمالا با روی بازتری به حرفهای شما گوش خواهند کرد که البته باید به زبان آنها صحبت کنید، استفاده نکردن از لغات تکنیکی در برخی از موارد می تواند سخت باشد، اما در دیدگاه مشتریان شما این لغات تنها اصطلاحاتی گیج کننده هستند که به درستی فهمیده نمی شوند، از طرفی دیگر اگر برای افرادی فنی تبلیغ می کنید باید با اصطلاحات مخصوص خودشان باشد.

write-great-copy-for-your-display-ads-4


۴ – خلاصه گویی


ما نمی خواهیم متن طولانی را در مقابل کوتاه قرار دهیم و این دو را با هم مقایسه کنیم، منظور از خلاصه گویی پرهیز از هر گونه زیاده گویی و اطلاعت غیر ضروری است.

یاوه گویی، وبگردهای پرشتاب را کسل کرده و کمتر ممکن است مفید واقع شود.

write-great-copy-for-your-display-ads-5


۵ – واژگان جذاب


شما می توانید از واژه های جذاب در کار خود استفاده کنید البته در صورتی که بدانید این واژه های جذاب از دیدگاه مشتریانتان کدامند. از به کارگیری اصطلاحات شعاری و زرد مانند: کسب ثروت، مشتری مداری و … در متن بنر دوری کنید. این کلمات دیگر تاثیر و جذابیتی برای مشتریان شما ندارند و نمی توانند محصول شما را در رقابت ها حفظ کند.

ما می دانیم که محصول شما عالیست و تمام ویژگی های خوب را داراست، اما بخاطر داشته باشید که کاربران تنها در عرض چند لحظه با دیدن آگهی تان شما را ارزیابی میکنند. پس کلمات را به دقت انتخاب کرده و پیام خود را ساده و منسجم کنید.

“رایگان” یکی از قویترین واژه هایی است که می توانید در بنر خود به کار ببرید، سعی کنید کاری با ارزش را رایگان معرفی کنید، اما مراقب بکارگیری غلط آن نیز باشید. تلاش برای فریب کاربران برابر است با کلیک های بی ارزش و خارج شدن سریع آنها از صفحه فرود کمپین شما که در نهایت منجر به هدر رفتن بودجه تبلیغاتی شما می شود.

چند واژه جذاب که استفاده از آنها توصیه می شود:

ارائه محدود-نکات محرمانه-جدید-سریع وزن کم کنید

همه می خواهند بدانند محصول شما چطور می تواند زندگیشان را راحت تر کند؟

write-great-copy-for-your-display-ads-6


۶ – دکمه کال تو اکشن یا فراخوان

در نوآوری روند تولید یک بنر شما دقیقا می دانید مشتریانتان چه می خواهند اما ممکن است آنها به این صراحت متوجه این نکته ظریف نشوند، پس بهترین عمل در نوشتن یک متن، دکمه کال تو اکشن است.

چند نمونه کال تو اکشن مناسب:

“همین حالا استخدام شوید”-“شرکت در مسابقه”-“همین حالا شروع کنید”-“همین حالا دانلود کنید”-“دانلود رایگان”-“خرید آنلاین”-“سفارش آنلاین”-…

هر وقت که از کال تو اکشن استفاده می کنید، سعی نکنید مخاطبانتان را فریب دهید. یک بنر می تواند در کاربران ایجاد توقع کند پس این خیلی مهم است که کاربران بعد از کلیک روی آن احساس ناامیدی نکنند.

احتمال زیادی وجود دارد که فردی به محصولی خاص جهت رفع مشکل خود علاقه مند شود تا اینکه به کل محصولات سایت.

write-great-copy-for-your-display-ads-7


۷ – روشهای دیگر را امتحان کنید


از افرادی که در روند ساخت بنر شرکت نداشته اند بپرسید نظرشان در مورد پیام شما چیست، اگر آنها از مخاطبین هدف شما باشد چه بهتر، دیدگاه های جدید نتایج جالبی به همراه دارد.

شما همچنین می توانید نسخه های متفاوتی از یک بنر را تهیه کنید و آنها را به صورت A/B تستینگ مورد ازریابی قرار دهید.

بهینه‌سازی صفحات وب از دید واکنش کاربران

umm.ofice

بهینه‌سازی صفحات وب از دید واکنش کاربران

شناسایی واکنش کاربران نسبت به طراحی شما، جز اصول مهمی است که باید روی آن مطالعات و آزمایشات زیادی انجام داد. اینکه کاربران و مخاطبان به رنگ‌ها چه واکنشی می‌دهند؟ کلمات را برای خود چگونه معنی می‌کنند؟ چطور فکر می‌کنند؟ سطح انتظار و فهمشان چطور تعریف می‌شود؟ یا تا چه حد صبور هستند؟ و… همه و همه سوالاتی در این زمینه هستند تا شما را در مسیر درستی از ایجاد ارتباط با مخاطب قرار دهند. همانطور که مشاهده می‌کنید در برابر عمل شما در طراحی صفحات وب و تولید محتوا، عکس العمل های زیادی وجود دارد که آنالیز آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بهتر فکر کنید، بهتر طراحی کنید و بهتر ارتباط برقرار کنید. پس وقتی با کاربران درست ارتباط برقرار کنید آنها جذب می‌شوند و عملی که شما می‌خواهید را انجام می‌دهند. بدین‌ترتیب در راستای این آنالیزها، به بررسی یک تجربه در بهینه‌سازی صفحات وب و فرود می‌پردازیم:

Union Mission Ministries یک بنیاد خیریه با قدمت ۱۲۰ سال است که در راستای کمک به فقیران و بی‌خانمان‌ها به انجام امور خیریه و جمع‌آوری کمک‌های مالی، معنوی و نیروی انسانی می‌پردازد. چندی پیش این بنیاد در پروژه طراحی مجدد وب‌سایت خود تصمیم می‌گیرد برای تعامل و ایجاد اشتراک هر چه بیشتر، صفحات را بهینه سازی و تاثیرگذارتر کند.

  • فرآیند طراحی فرضیه A/B Testing:

UMM به منظور جذب داوطلبین بیشتر و جمع‌آوری میزان بیشتری از کمک‌های نقدی به بازخوانی طراحی صفحه اصلی وب‌سایت پرداخت و در این راستا دکمه‌های فراخوان این صفحه را بررسی کرد و تصمیم گرفت این دکمه‌های فراخوان (call to action) را خواناتر کند. بدین‌ترتیب دکمه‌‌ای با عنوان “Give” در اولویت کار قرار گرفت. ترجیح بر این شد تا این دکمه به دو دکمه مجزای “Donate” و “Ways to Give” تبدیل شود و این حالت به نسبت حالت قبل بررسی شود. زیرا این دکمه به تنهایی حق مطلب را ادا نمی‌کرد.

  • فرضیه A/B Testing:

به دلیل اینکه دسته‌های هدایت کننده یا همان تب‌ها نمی‌توانستند کاربران ورودی به صفحه اصلی را به درستی هدایت کنند و این هدایت نیازمند جزییات بیشتری بود، یک دکمه حذف و دو دکمه اضافه شد.

حالت A : وجود یک دکمه “Give” برای هدایت کاربران مشتاق به همیاری.


حالت B: وجود دو دکمه “Donate”(هدیه دادن) و “Ways to give”(روش‌هایی برای پرداخت) .


64c

حالت A

 

65c

حالت B واضافه شدن دو دکمه


  • نتیجه A/B Testing:

تغییر یک تب به دو، نه تنها باعث افزایش اهدای نقدی آنلاین به میزان ۱۸۱٪  شد، بلکه میزان CTR (نرخ کلیک بر دکمه فراخوان) را تا ۳۰۰٪ افزایش داد.

  • آنالیز A/B Testing:
  1. شاید عنوانی که برای یک دکمه انتخاب می‌کنید آنقدر جذاب یا آنقدر کامل نباشد تا تمام واکنش‌ها را پاسخ دهد.
  2. در این نمونه موردی، کاربران به چند دسته تقسیم می‌شدند، زیرا که ماهیت اهدا نیازمند این است که افراد را کامل توجیه و ترغیب کند. پس این سطح اشتیاق است که واکنش‌های افراد را تعریف می‌کند. برای مثال؛ در این نمونه، یک سری کاربر، مشتاقِ صد درصد هستند که اهدا کنند، اما یک سری دیگر، کمی مشتاق هستند و تازه می‌خواهند بدانند چطور می‌شود در زمینه کمک رسانی با این بنیاد خیریه همکاری کرد؟ پس سطح توقع و واکنش این دو دسته نیازمند دو هدایت متفاوت است.
  3. دکمه “Give” به تنهایی نمی‌توانست پاسخ‌گوی کاملی برای دو دسته‌ای که در بند ۲ توضیح داده شد، باشد.
  4. دکمه “Donate” کابران مشتاق را مستقیم به سمت صفحه کمک‌رسانی هدایت می‌کرد و از لحاظ محتوایی، واژه مناسب‌تری به نسبت “Give” است.
  5. اصولا صفحات اصلی یک وب‌سایت نباید گیج کننده باشند و تب‌ها یا دکمه‌ها آنقدر باید خوانا باشد تا از قبل ذهن کاربر را بخواند. به طوریکه با پاسخ به سوالات آن‌ها دکمه یا تب تعریف شود. برای مثال؛ پرسش “چطور می‌شود کمک کرد؟” منجر به طراحی دکمه‌ای تحت عنوان “روش‌هایی برای اهدا” می‌شود و پاسخ به سوال دیگر مانند “ککدام قسمت کمک نقدی خود را اهدا کنم؟” دکمه “اهدا” را می‌سازد و افراد را مستقیم به همان صفحه هدایت می‌کند. این روش بهترین روش هدایت ترافیک در صفحات وب است.
  6. همانطور که مشاهده کردید رویکر جدید در طراحی مجدد، متمرکز بر میزان انگیزه افراد بود. پر انگیزه‌ها مستقیما هدایت می‌شدند و برای کم انگیزه‌ها فرصت‌هایی برای یادگیری ایجاد شد. این سیستم دسته‌بندی یک سیستم مدیریت انعطاف‌پذیر به حساب می‌آید و با دو دکمه این انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد.

رمزهای موفقیت و راهکارهای درآمدی ممکن Pokemon Go

pokemon-go

رمزهای موفقیت و راهکارهای درآمدی ممکن Pokemon Go

مردم در سراسر دنیا با سرعت بی‌سابقه‌ای این بازی را نصب می‌کنند و از اعتیاد به آن در شبکه‌های اجتماعیشان حرف می‌زنند. در واقع تعداد کاربرانی که این بازی در پنج روز ابتدایی خود جذب کرد، با تعداد کاربرانی که اینستاگرام در طول یک سال جذب می‌کند برابر است و توانسته است مرز تعداد کاربران روزانه‌ی توییتر را پشت سر بگذارد. سیستم‌های تحلیلی گزارش داده‌اند که مدت زمانی که مردم در سراسر جهان در این بازی صرف می‌کنند از مدتی که در فیس‌بوک مشغول هستند بیشتر است. این بازی با استفاده از واقعیت مجازی و موقعیت جغرافیایی کاربران، محیط جذابی را فراهم و با ترغیب مردم به راه رفتن و فعالیت‌های فیزیکی مخاطبانی از سنین مختلف جذب کرده است. در این پست کوتاه می‌خواهیم به چند مورد از ویژگی‌های این بازی که به موفقیت سریع آن منجر شده است بپردازیم؛ هم‌چنین به برخی راهکارهای درآمدی جالب که می‌توان برای آن متصور شد اشاره خواهیم کرد.

رمزهای موفقیت

برای بررسی موفقیت یک اپلیکیشن چهار مشخصه‌ی مهم که باید مورد توجه قرار بگیرد نرخ بازگشت روزانه‌، شهرت اپلیکیشن و تعداد کاربران، میزان درگیری کاربران با اپلیکیشن و میزان درآمد هستند. بازی Pokemon Go در هر چهار مشخصه خلاقیت‌های متنوعی را به‌کار گرفته است:

نرخ بازگشت روزانه‌ی کاربران

مجموعه‌ای از تجربه‌های کاربری حین انجام بازی در تامین نرخ بازگشت روزانه‌ی مناسب برای اپلیکیشن نقشی حیاتی دارند، هرچه این تجربه‌ها منحصربه‌فردتر باشند نرخ بازگشت کاربر بیشتر خواهد بود و Pokemon Go در این شاخصه بی‌نظیر است. هر صحنه در این بازی خاص و جدید است، زیرا اولا بازیکن برای انجام بازی باید مدام محل حضور خود را تغییر دهد و صفحه‌ی نمایش بازی کروکی محل حضور بازیکن است، ثانیا اگر بازیکن در محل تکراری باشد زاویه پرتاب Pokeball، شخصیت Pokemonای که بازیکن یافته است و محل حضور آن در دنیای واقعی، المان‌های دنیای واقعی مثل زمان شبانه‌روز، آب‌وهوا، مردمی که در آن منطقه حضور دارند و … در هر تجربه متفاوت هستند. حتما شما هم تصاویری از بازی را دیده‌اید که یک Pokemon روی دست یا پای آدم‌های اطراف بازیکن دیده می‌شود و محل‌های متغیر حضور آن برای افراد جالب است.  از طرف دیگر راه رفتن و فعالیت فیزیکی احساس مثبتی در بدن ایجاد می‌کند و اینکه تحرک با بازی عجین شده است، خود سبب احساس ویژه‌ای در تجربه‌ی کاربری می‌شود.

pokemon-go-release-copy-1

هم‌چنین منحنی تسلط کاربر بر بازی و افزایش توانایی‌های وی به نرمی و آهستگی طی می‌شود. کاربر در طول زمان با یافتن Pokemonها خود را قوی می‌کند تا در زمان مقتضی از آن‌ها استفاده کند. پایان بازی، مثل سایر بازی‌های Pokemon هدف ثابتی وجود ندارد. همیشه کسی وجود دارد که از شما بهتر بازی کند، این پدیده به بازیکنان انگیزه‌ای مستمر می‌دهد تا به حرکت بر روی منحنی تسلط خود ادامه دهند و مدام خود را قوی‌تر کنند.

شهرت و تعداد کاربران، تبلیغات دهان‌به‌دهان، گسترش ویروسی

در زمینه‌ی حلقه‌ی انتشار بازی هم Pokemon Go خلاقیت جالب و تازه‌ای را به‌کارگرفته است. علیرغم اکثریت اپلیکیشن‌های حال حاضر در دنیا که ویژگی به اشتراک‌گذاری راحت در شبکه‌های اجتماعی را یک حسن می‌دانند، در این بازی ویژگی اشتراک‌گذاری در فضای مجازی وجود ندارد. در واقع شبکه‌ی ارتباطات مجازی شما در این بازی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه شبکه‌ی ارتباطی شما در بازی زیرمجموعه‌ای از ارتباطات حقیقی شما در محلی که مشغول بازی هستید است! کسی که گوشی هوشمند دارد با دیدن اشخاصی که در حال انجام بازی با مدل خاصی هستند (آدم‌هایی که در اماکن عمومی راه می‌روند و مدام صفحه‌ی گوشی خود را به جهات مختلف می‌چرخانند و نگاهشان فقط معطوف به صفحه است.) کنجکاو می‌شود و بازی را دانلود و نصب می‌کند! این بازیکن جدید هم با بازیکنان قبلی وارد تعامل می‌شود و هم باعث کنجکاوی عده‌ی جدیدی می‌شود. این بازیکنان در زمان‌هایی هم که مشغول بازی کردن در اماکن حقیقی و خارج از منزل نیستند، حضور در شبکه‌های مجازی را با راه‌حل اسکرین‌شات از بازی ادامه می‌دهند و از طرفی رویدادها و دورهمی‌های متعددی در جوامع مختلف فیس‌بوک برنامه‌ریزی می‌شوند تا کاربران در کنار هم جمع شوند و به بازی کردن بپردازند. عدم محدود شدن حلقه‌ی انتشار بازی به حلقه‌های ارتباطی گذشته‌ی افراد سبب می‌شود یک تعامل بدون هیچ آشنایی قبلی سبب اضافه شدن یک بازیکن به این بازی می‌شود. توسعه‌دهندگان بازی Pokemon Go با هوشمندی، تعامل‌های اجتماعی زندگی حقیقی را مهندسی کرده‌اند تا آن‌ها را به هدف ترویج بازی در سراسر دنیا و ایجاد علاقه در مردم برساند.

در گذشته هیچ اپلیکیشنی با این سرعت چنین شهرتی را کسب نکرده بود. مردم علت این مساله را تجربه‌ی واقعیت مجازی می‌دانند و در بسیاری از موارد حق با ایشان است، ولی این فقط تجربه‌ای که شما با استفاده از دوربین خود به بازی بپردازید نیست، تجربه‌ای است که مرزهای بین جهان مجازی و دنیای واقعی را کمرنگ می‌کند و بازیکن را در عبور و مرور دائمی بین این دو دنیا قرار می‌دهد.

این شهرت و محبوبیت بدون حضور در شبکه‌های مجازی رخ داده است، می‌توان متصور شد که اگر توسعه‌دهندگان بازی امکان تعاملات اجتماعی مختلف درون بازی را به بازیکنان بدهند، شبکه‌ی انتشار این بازی عمیق‌تر و گسترده‌تر خواهد شد،حتی اگر این تعاملات هم در دنیای حقیقی رخ بدهند، و یا برای مثال، امکان تبادل Pokemonها به صورت مجازی بین کاربران فراهم شود.

میزان درگیری کاربران با بازی

در اغلب بازی‌ها مدت هر بخش بازی با مرحله‌ها، دروازه‌ها، انرژی و … محدود می‌شود اما در بازی Pokemon Go مدت زمان بازی تا زمانی که کاربر اراده کند ادامه خواهد داشت و پیاده‌سازی این اتفاق که مدت بازی با چیزی محدود نشود کار سختی است. در واقع کاربران این بازی می‌توانند تا زمانی که بخواهند به راه رفتن در اماکن عمومی شهر ادامه بدهند و در بازی پیشرفت کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند به جای انجام فعالیت فیزیکی پول بپردازند و مدت زمان بازی کردن خود را از این طریق افزایش دهند اما توسعه‌دهندگان خلاق Pokemon ترتیبی داده‌اند که افراد بین پرداخت پول و یا از خانه بیرون زدن و راه رفتنمخیر باشند تا به این وسیله ایشان را به تحرک و حضور در جامعه تشویق کنند.

Pokemon Go مثل اکثر بازی‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند، پیشنهادهای جذابی برای کاربران دارد که آن‌ها را مجاب می‌کنند هرطور شده از این پیشنهادها استفاده کنند و با بازی درگیر شوند. مهم است که توجه کاربران جلب شود اما چیزی که از آن هم مهم‌تر است، داشتن لایه‌های مختلفی از جایزه است که کاربران را داخل بازی نگه دارد. در این بازی، شما علاوه بر جمع‌آوری چیزهایی که به قوی کردن Pokemonهایتان کمک می‌کند، باید شخصیت خودتان را هم قوی کنید. وجوه رایج مختلفی در بازی وجود دارند که با زمان تغییر می‌کنند و  سبب می‌شوند هر فرآیندی سرعت و طعم خودش را داشته باشد، به این ترتیب بازیکنان جایزه‌ها را با سرعت‌ها و در زمان‌های متفاوتی دریافت می‌کنند و در تله‌ای که همه‌چیز را منوط به پیشرفت به مرحله‌ی بعد بازی می‌کند گیر نمی‌افتند.

در تمام طول بازی اپلیکیشن باید باز باشد، در نتیجه حواس کاربر با خروج از اپلیکیشن و استفاده از سایر بخش‌های گوشی پرت نمی‌شود و بر بازی متمرکز است. محیط بازی هم به‌گونه‌ای زیبا طراحی شده و بخش‌های مختلف صفحه مدام در حال جنب‌وجوش هستند و یا با چشمک زدن و المان‌های مختلف بصری سعی می‌کنند از وجود اتفاق‌های جدید در مکان‌های مختلف خبر بدهند. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود بازیکن بخواهد چشم و گوشش معطوف به بازی باشد و آماده است تا با هر اتفاق جدیدی در هر لحظه درگیر شود و بازی کند.

میزان درآمد و راهکارهای درآمدی ممکن

business-model-1-1


در حال حاضر Pokemon Go با تاثیر محسوسی که بر ارزش برند داشته، ضریب نفوذ ۲۵ درصدی در انواع دستگاه‌هایی که برای بازی Pokemon Go قابل استفاده هستند (گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS و گجت‌های بازی و …) را از آن خود کرده است. مدل درآمدی این بازی در حال حاضر پرداخت درون‌برنامه‌ای است و کاربر برای تسریع و تقویت هر اقدامی در بازی می‌تواند با صرف پول به هدفش برسد؛ اما نکته‌ی جالب این است که هیچ‌کدام از امکانات بازی برای کاربری که قصد پرداخت ندارد غیرقابل‌دسترس نیستند. کاربران می‌توانند برای رشد سریع‌تر Pokemonها، استفاده از Egg Incubator، خرید Pokeball بیشتر و … پول بپردازند اما بدون این پرداخت هم همه‌ی پیشرفت‌ها در بازی ممکن است.

از طرفی، با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازی می‌توان برخی راهکارهای درآمدی را برای آن متصور شد که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته‌اند اما درهای جدیدی از کسب درآمد اپلیکیشن را به‌روی توسعه‌دهندگان می‌گشایند:

اول: Pokestopهایی که توسط اسپانسرها خریداری شوند

مقاله‌های فراوانی در مورد کسب‌وکارهای کوچکی که طی چند روز اخیر رشد دو رقمی فروش را به علت نزدیکی به Pokestopها و یا Gymها تجربه کرده‌اند نوشته شده است. (می‌توانید برخی از آن‌ها مطالعه کنید.) این دو محل برای بازیکنان نقشی حیاتی دارند. بازیکنان به Pokestopها می‌روند تا خود را با المان‌های رایگان تجهیز کنند مثلا توپ‌هایی که برای دریافت Pokemon استفاده می‌کنند و محل‌هایی که Pokemonها را تقویت کنند را در این نقاط می‌یابند . بازیکنان همچنین اگر خوش‌شانس باشند می‌توانند اشکالی به شکل تخم‌مرغ‌ بیابند که اگر بین ۲ تا ۱۰ کیلومتر راه بروند تبدیل به یکی از کاراکترهای Pokemon می‌شوند. Gymها هم محل‌هایی هستند که Pokemonهای هر بازیکن تربیت و وارد نبرد می‌شوند. در مورد هر دو محل، بازیکن باید از نظر مکانی به اندازه‌ی کافی به موقعیت جغرافیایی نزدیک باشد تا از آن‌ها استفاده کند. بدیهی است که بازیکنان با اعتیاد زیادی که به این بازی پیدا کرده‌اند سعی می‌کنند در طول شبانه‌روز به این اماکن بروند. قدم گذاشتن هرکس به محل کسب‌وکارها می‌تواند مشتری بالقوه‌ی جدیدی به حساب بیاید، به این ترتیب هر کسب‌وکار کوچک می‌تواند با پرداخت هزینه، محل کسب‌وکار خود را تبدیل به Pokestop کند و این درآمدی جدید برای سازندگان بازی Pokemon Go  محسوب می‌شود.

یکی از پارک‌های کمپانی بزرگ Six Flags از فرصت خوش‌شانسی خود (داشتن Pokestop درون پارک) بهره‌مند شده است و دستورالعملی برای بازیکنان تهیه کرده است. به طور کلی همه‌ی کسب‌وکارها می‌کوشند به طریقی از Pokemon Go در تبلیغات و سایر فعالیت‌های بازاریابی خود بهره‌مند شوند و از تاثیر آن بر رشد فروش لذت ببرند.

business-model-4-1


دوم: تبلیغات مبتنی بر موقعیت جغرافیایی درون اپلیکیشن

به‌جز Pokestopها و Gymها، کسب‌وکارها می‌توانند از نمایش تبلیغات هدفمند جغرافیایی به بازیکنی که وارد محدوده‌ی مکانی آن‌ها شده است بهره‌مند شوند. برخی کسب‌وکارها هم‌اکنون از طریق اپلیکیشن‌هایی مثل Foursquare به این کار می‌پردازند و با پرداخت مقدار مشخصی، وقتی کاربر وارد منطقه‌ی آن‌ها می‌شود، اپلیکیشن پیامی را به کاربر می‌فرستد (اغلب از طریق Push notification) و تبلیغ کسب‌وکار مذکور را به کاربر نشان می‌دهد. با توجه به این‌که هم‌اکنون کاربران Pokemon Go از اپلیکیشن‌های دیگر بیشتر هستند و از دریافت پیام از این بازی خوشحال می‌شوند، به نظر می‌رسد تبلیغ مبتنی بر موقعیت جغرافیایی در این بازی گزینه‌ی مناسبی است.

خوشبختانه کسب‌وکارهای ایرانی هم می‌توانند با تبلیغات هدفمند جغرافیایی از فرصت‌های اینچنینی استفاده کنند؛ تپسلامکان تبلیغات هدفمند را به تبلیغ‌دهندگان می‌بخشد. توسعه‌دهندگانی هم که با الگو گرفتن از Pokemon Go در پی ساخت اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مبتنی بر موقعیت جغرافیایی کاربر هستند، می‌توانند درآمد خوبی از طریق تبلیغات تپسل کسب کنند.

business-model-3-copy-1

سوم: ثبت لیسانس شخصیت‌های Pokemonها

علاقه‌ی فراوان مردم به این بازی به ما اعلام می‌دارد که به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک عروسک‌های Pokemonها، فیلم‌ها و انیمیشن‌هایشان و لوازمی با طرح شخصیت‌هایشان در بازار به فروش خواهند رسید. این اتفاق در مورد شخصیت‌های Star Wars هم رخ داد و پیش‌بینی می‌شود سازندگان Pokemon بتوانند با ثبت لیسانس شخصیت‌ها تا ۵۰۰ میلیون دلار و یا بیشتر درآمد کسب کنند.

چهارم: فروش لوازم سخت‌افزاری و شراکت

درگیری زیاد کودکان نسل جدید با دنیای مجازی و لوازم دیجیتال و عدم توانایی ایشان در برقراری روابط اجتماعی در دنیای حقیقی سبب نگرانی والدین شده است. بیشتر زمان کودکان با X-Boxها و Play Stationهایی که به تلویزیون متصل شده است سپری می‌شود. محتوای بازی‌ها هم موجبات افزایش خشونت در جوامع را فراهم آورده است و اکثریت آن‌ها سبب تشدید احساس خشم در کودکان کم‌سن می‌شوند. در چنین شرایطی والدین حاضرند برای رفع این معضلات هزینه بپردازند.

Pokemon Go اپلیکیشنی است که شما را مجبور کند از خانه خارج شوید و با دنیای حقیقی تعامل داشته باشید. علاوه‌براین، در حال حاضر اکثریت Pokestopها و Gymها در اماکن تاریخی، دانشگاه‌ها، پارک‌های محلی و محل‌های پر رفت‌وآمد شهری مثل میادین اصلی و … قرار دارند. سازندگان این بازی Pokemon Go Plus (دستگاهی که می‌توانید با استفاده از آن به انجام بازی بپردازید) را تولید کرده‌ اند و به دلایل مذکور، والدین با اشتیاق نسبت به خرید این دستگاه برای فرزندان خود اقدام کرده‌اند و این هم یکی از راهکارهای درآمدی بازی بوده است.

با ادامه‌ی همین ایده، در صورتی که Pokemon Go بتواند با کمپانی‌های لباس‌های هوشمند (wearables) شراکت داشته باشد و ورزش و تحرک این بازی را با تکنولوژی آن‌‌ها در هم بیامیزد، تجربه‌های کاربری جذاب‌تری در راه است که درآمد این بازی را باز هم افزایش خواهد داد.

business-model-2-2-1


مشخص نیست بازی بعدی که موفقیتی مانند Pokemon Go را در سراسر جهان کسب کند کدام بازی خواهد بود، در واقع تصورش سخت است که اپلیکیشنی دوباره بتواند با این سرعت رشد کند؛ اما Pokemon Go درس‌هایی عمومی برای همه‌ی توسعه‌دهندگان از خود به یادگار گذاشت که قابل تعمیم به هر اپلیکیشنی هستند و به عنوان حسن ختام، به این نکات اشاره می‌کنیم:

مالکیت معنوی را جدی بگیرید: بازی‌ها معمولا از شخصیت‌ها و برندهای محبوب استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت Pokemon Go نوستالژی خاطرات جوانان با کارتون‌های دیجی‌مون است. سال‌هاست مردم منتظر بازی‌های موبایل این مجموعه هستند و پس از سال‌ها انتظار، حالا آماده‌اند تا برای این شخصیت‌های محبوب و برند مورد علاقه‌شان خرج کنند.

تکنولوژی جذاب است؛ حداقل در بادی امر: تکنولوژی این قدرت را دارد که توجه مردم را جلب کند. از فناوری‌های مختلف برای ساخت یک بازی جدید استفاده کنید. تکنولوژی واقعیت مجازی بازی Pokemon Go مفرح است و برای شیوه‌ی تعامل کاربر با بازی‌های موبایل راه جدیدی را ارائه داده است.

انتشار اولیه بازی بهتر است در بازار هدف اصلی انجام نشود: انتشار اپلیکیشن در بازارهای کوچک‌تر به شما فرصت می‌دهد تا بازخورد مخاطبین و باگ‌های احتمالی بازی را در شرایطی کنترل‌شده بیابید. هم چنین پایداری سرورهای شما در این انتشار محک می‌خورد. توسعه‌دهندگان Pokemon Go ابتدا این بازی را در استرالیا منتشر کردند، پس از دریافت نظر کاربران و رفع نقص‌های گزارش شده، بازی را در آمریکا و سایر نقاط جهان معرفی کردند.

تبلیغات کلیکی و جایگاه آن در برنامه مارکتینگ کسب‌وکارها

تبلیغات کلیکی و جایگاه آن در برنامه مارکتینگ کسب‌وکارها

تبلیغات کلیکی (به انگلیسی: Pay Per Click یا اختصارا پرداخت به ازای کلیک)، یکی از روش‌های تبلیغات آنلاین است که آگهی‌دهندگان، هزینه تبلیغات خود را به ازای هر کلیک وارد شده روی محتوای تبلیغاتی خود می‌پردازند. البته آژانس‌هایی که این سرویس را ارائه می‌دهند، واسطه‌ای میان آگهی‌دهندگان و وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده تبلیغات هستند.


وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند نمایش‌دهنده تبلیغات کلیکی یک آژانس تبلیغاتی باشند، کافیست که کدهای بنرهای تبلیغاتی آن  آژانس تبلیغاتی را روی وب‌سایت خود قرار دهند. هزینه هر کلیک وارد شده بر محتوای تبلیغاتی آگهی‎دهنگان که توسط مخاطبان وب‌سایت‌ها صورت می‌گیرد، توسط آژانس تبلیغاتی گرفته شده و بخشی از آن به صاحب وب‌سایت داده می‎‌شود.


چرا تبلیغات کلیکی پیشنهاد می‌شود؟

سه دلیل عمده برای استفاده از تبلیغات کلیکی وجود دارد که عبارتند از:


۱.تبلیغات کلیکی به وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها کمک می‌کند تا بتوانند میزان ترافیک خود را با هزینه بسیار مناسبی افزایش دهند. از طرفی همین افزایش ترافیک وب‌سایت‌ها، سبب می‌شود که رتبه‌بندی الکسای سایت‌ها در وضعیت بهتری قرار گیرد. در حالی که رتبه الکسا چندان فاکتور خوبی برای سنجش وب‌سایت‌ها نیست، ولی خیلی از کسب‌وکارها به این مورد اهمیت می‌دهند و معتقدند که رتبه الکسای آنها روی برندینگ و شناخته‌شدن آنها تاثیرگذار است.


۲. اکثر سرویس‌هایی که تبلیغات کلیکی ارائه می‌دهند، این امکان را به مشتریان خود ارائه می‌دهند که بتوانند مخاطب هدف خود را وارد وب‌سایتشان کنند و سرویسی که می‌گیرند، صرفا جهت افزایش یک ترافیک بی‌ثمر نباشد. این مهم به کمک هدفمندنی‌های تبلیغاتی امکان پذیر می‌شود. که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.


۳. قابلیت ردیابی و آنالیز برای این روش تبلیغاتی تعریف شده است و کمیت‌هایی وجود دارند که بواسطه آنها می‌توانید میزان موفقیت کمپین تبلیغاتی خود را دریابید.


success


چگونه تبلیغات کلیکی به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

خیلی از کسب‌وکارها به این روش تبلیغاتی اعتماد ندارند و به همین دلیل لازم است بدانند که چگونه این روش تبلیغاتی به آنها کمک می‌کند:


۱. آوردن ترافیک برای کمپینی خاص یا یک موضوع مشخص:

اگر برای معرفی یک سرویس یا محصولی خاص، برنامه‌ریزی کرده‌اید یا حتی قصد دارید روی موضوع یا رویدادی خاص تمرکز کنید، تبلیغات کلیکی از روش‌هایی است که شما را در این مسیر به بهترین وجه یاری می‌کند. زیرا طراحی کمپین تبلیغات ‌کلیکی بسیار ساده و سریع صورت می‌گیرد و از سوی دیگر بازخورد گرفتن از آن با سرعت بالاتری نسبت به روش‌هایی چون تبلیغات بنری ثابت صورت می‌گیرد.


۲. انجام عمل مورد نظر شما توسط مخاطب:

تبلیغات کلیکی به شما کمک می‌کند که بتوانید مستقیما شاهد انجام عمل مورد نظر خود، توسط مخاطبان بالقوه باشید. فقط کافیست که روی اصول عمل کنید و مخاطب را آنقدر محدود کنید که فقط عمل مورد نظر شما را انجام دهد. برای نمونه می‌توانیم به کمپین‌هایی اشاره کنیم که برای دریافت ایمیل و ایجاد موقعیت فروش هستند.


۳. برندینگ و در مرحله دوم فروش:

اعتقادی وجود دارد که بدون برندینگ در فضای آنلاین، نمی‌توانید فروش چشمگیری از این طریق داشته باشید. تبلیغات کلیکی از مواردی است که در مسیر برندینگ داخل فضای آنلاین موثر است و از طرفی در ادامه می‌توانید برای افزایش فروش خود، کمپین‌های فروش آنلاین طراحی کنید که در ادامه کمپین‌های برندینگ قابل اجرا هستند.

همیشه در نظر داشته باشید که باید هدف از تبلیغات را مشخص کنید و در فاز اول هر کمپینی، بیشتر روی برندینگ و شناخته شدن تمرکز کنید. لازم به ذکر است که باید روی انواع کمپین‌های تبلیغاتی تمرکز کنید که نیاز شما را در این مورد برطرف شود.


target


چگونه برای کمپین تبلیغات کلیکی خود هدف تعیین کنید؟

برای تعیین هدف کمپین PPC، سوالاتی وجود دارد که خیلی شما را در این مسیر کمک خواهند:


۱- چه کسی با این کمپین هدفگیری می‌شود؟

همیشه این سوال را با خود مطرح کنید که هدف شما رسیدن به چه افرادی است؟ زیرا پاسخ این سوال به شما کمک می‌کند که خیلی راحت‌تر هدفمندی تبلیغاتی خود را انتخاب کنید. از سوی دیگر محتوای بنر و صفحه فرود شما دقیقا تحت تاثیر همین موضوع است و اگر مخاطب هدف خود را شناسایی نکرده باشید، مشخصا نمی‌دانید که چه لحن و ادبیاتی برای او مناسب است. فراموش نکنید که پس از شناسایی مخاطب هدف کمپین‌تان، خود را جای او قرار دهید تا بتوانید بهترین محتوا را برای جذب ترافیک، تولید کنید.


۲- دنبال چه خروجی‌ای از کمپین تبلیغاتی خود هستید؟

برای این منظور، لازم است بدانید که منتظر چه عملی از مخاطب تبلیغ خود، بعد از کلیک روی بنر تبلیغاتی هستید؟ تشخیص این عمل به شما کمک می‌کند که راحت محتوای مربوط به دکمه فراخوان (به انگلیسی: Call-to-Action) را انتخاب کنید. از طرفی دانستن خروجی کمپین، روی تولید محتوای مربوط به صفحه فرود تاثیر مثبتی می‌گذارد و سبب می‌شود که دقیقا بدانید که مخاطب دنبال چه چیزی در صفحه فرود شما است.


۳- چگونه متوجه شوید که کمپین تبلیغات کلیکی شما موفقیت آمیز بوده یا خیر؟

آنالیز و تحلیل کمپین‌های تبلیغاتی کلیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و فقط کمپین‌هایی موفق می‌شوند که از همان شروع کمپین، آنالیز شوند و نقاط ضعفش شناسایی گردند. از طرفی ردیابی به کمک کدهای UTM، به آگهی‌دهنده کمک می‌کند تا مخاطبان خود را رفتارشناسی کند.


کلیک‌ها مهم هستند؛ اما نه به اندازه نرخ‌های تبدیل!

با توجهِ بیشتر، به کمیتی به نام نرخ تبدیل (Conversion Rate)، می‌توانید میزان موفقیت کمپین تبلیغات کلیکی خود را ارزیابی کنید و حتی وضعیت بهتری برای آن ایجاد کنید. در این راستا لازم است که ۵ قانون زیر را همیشه به یاد داشته باشید:


۱- ردیابی عملکرد ورودی‌ها و توجه به نرخ تبدیل:

اگر می‌خواهید که بودجه تبلیغاتی خود را بیهوده مصرف نکنید، لازم است که هموراه عملکرد ورودی‌های خود را ردیابی کنید و همچنین به میزان ترخ تبدیل هر کمپین، توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال، عملکردها می‌توانند به صورت زیر باشند:

– بازدیدکننده‌ای که یک فرم را پر کرده‌است.

– بازدیدکننده‌ای که یک کتاب الکترونیک دانلود کرده‌است.

– بازدیدکننده‌ای که خرید کرده‌است.

در نظر داشته باشید که همیشه لازم نیست که عملکرد مورد نظر شما فروش باشد و گاهی کافیست که عملکرد مورد نظر، به نفع شما باشد. حتما عملکردی را در نظر بگیرید که قابل شمارش باشد و بتوانید آمار و ارقامی از آن بدست آورید.


۲- مدیریت هزینه کمپین:

همیشه به هزینه کمپین تبلیغاتی خود توجه ویژه‌ای داشته باشید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. گاهی اوقات ممکن است به خاطر یک اشتباه در طراحی کمپین تبلیغاتی‌تان، کل بودجه تعیین شده شما، بیهوده از بین رود. کافیست مرتبا کمپین خود را چک کنید و برای کمپین خود یک بازه زمانی درست تعریف کنید تا بازخوردها مطلوب باشد.


۳-هدفمندی‌ها را فراموش نکنید:

درنظر داشته باشید که هدفمندی‌ها خیلی روی کمپین تبلیغاتی شما تاثیر مثبت می‌گذارند و همواره باید نسبت به هدف خود از تبلیغات، از آنها بهره ببرید. در مطلب دیگری روی هدفمندی‌های تبلیغات کلیکی تمرکز کرده‌ایم که برای اطلاع از محتوای آن کافیست که مطلب «آشنایی با هدفمندی‌های تبلیغات کلیکی» را مطالعه کنید.


۴- فراهم کردن محتوای مناسب برای تبلیغات:

همان طور که قبلا هم این نقل‌قول بیل گیتس را گفته‌ایم، محتوا حاکم است و در تبلیغات کلیکی هم این مورد صدق می‌کند. همیشه نسبت به هدف خود از تبلیغات، محتوای مناسبی برای بنر و صفحه فرود کمپین تبلیغاتی خود فراهم بیاورید. زیرا کافیست که یک قدم اشتباه بردارید تا تمام بودجه تبلیغات‌یتان از بین برود.


۵- کیفیت را دست کم نگیرید:

افراد در  همه جای کمپین تبلیغاتی شما دنبال کیفیت هستند. از بنر تبلیغاتی تا آخرین لحظه‌ای که عمل مورد نظر شما توسط آنها انجام می‌شود، باید حس کیفیت را به آنها القا کنید. زیرا خیلی مواقع سرویس و محصول باکیفیتی را ارائه می‌دهید، اما مخاطبان به خاطر نبود کیفیت در تبلیغات‌تان، شما را نادیده می‌گیرند.


نمونه‌های موردی، فرصتی هستند که بتوانید راحت‌تر به موفقیت برسید و فقط کافیست که کمی از آنها و راهکاری که انتخاب کرده‌اند درس بگیرید.


تبلیغات کلیکی یا PPC – Pay Per Click چیست؟!

online-advertising-ppc

PPC یک مدل تبلیغات اینترنتی می باشد که بوسیله موتورهای جستجو و برخی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها و کسب و کارهای گوناگون می توانند تبلیغ خود را در گوشه ای از سایت ناشر قرار دهند و زمانیکه یک مشتری عبارت خاصی را در اینترنت جستجو می کند سایت های ناشر این وب سایت ها را در معرض دید شخص قرار می دهند. هر کلیک بر روی تبلیغ و لینک سایت به نمایش در آمده  هزینه ای را برای سایت تبلیغ دهنده دربر خواهد داشت.

مزیت این مدل تبلیغات اینترنتی این است که تبلیغ دهنده تنها زمانی که یک مشتری به سایت او ارجاع داده می شود، پول و هزینه پرداخت می نماید. نکته حائز اهمیت این است که این مشتری دقیقاً به دنبال محصولاتی می باشد که در سایت تبلیغ دهنده در معرض فروش گذاشته شده است و در اصطلاح به چنین مشتری “مشتری ترجیحی”گفته می شود.
این مدل تبلیغات به سرعت در میان کسب و کارهای بزرگ و کوچک رواج یافته و بر اساس آمار و نتایج بدست آمده بیش از نیمی از هزینه ای که بابت تبلیغات دیجیتال پرداخت می گردد مربوط به تبلیغات کلیکی می باشد.

روش های PPC

دو روش اولیه برای تبلغات کلیکی وجود دارد: نرخ ثابت و روش مزایده ای. به طور کلی آن چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این است که تبلیغ دهنده، همیشه باید مشتریان بالقوه ارجاعی را مورد توجه و بررسی قرار دهد. منظور از مشتریان بالقوه در این قسمت مشتریانی است که نوع آنها و پتانسیل فروشی که می توانند در وب سایت ایجاد نمایند، مورد توجه  قرار می گیرد.

PPCبا نرخ ثابت 

در این روش، تبلیغ دهنده و ناشر تبلیغ، توافق می کنند به ازای هر کلیکی که خریدار به قصد خرید بر روی تبلیغ در سایت نمایش دهنده کلیک می کند، مبلغ ثابتی پرداخت شود. این روش توسط موتورهای جستجو که قابلیت خرید اینترنتی همراه با مقایسه قسمت ها را دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نوعاً ناشران این گونه سایت ها کارت هایی دارند که در آنها نرخ هزینه هر کلیک در مناطق مختلف وب سایت در آنها اشاره شده است. این مبالغ بر اساس محتویات مطالب صفحات خاص تعیین می شوند.

هزینه هر کلیک بر مبنای قیمت مزایده‌ای

هزینه هر کلیک بر مبنای قیمت مزایدهای، بیشترین کاربرد را دارد. در این روش، در حراجی های خصوصی که توسط صاحبان سایت های تبلیغ کننده کالا برگزار می گردد، تبلیغ دهندگان با یکدیگر به رقابت می پردازند. هر سه شبکه بزرگ تبلیغاتی Google Adwords، Yahoo! Search Marketing و Microsoft AdCenter از یک سیستم مزایده استفاده می کنند؛ که به تبلیغات دهندگان اجازه می دهند یک قیمت پیشنهادی برای مزایده تعیین کنند و یا هزینه هر کلیک را بر اساس میزان رقابت برای جستجو یک عبارت مشخص و خاص پیشنهاد دهند. Yahoo و Bing اخیراً برنامه های مستقل PPC خود را ادغام و تحت نظارت Microsoft Adcenter فعالیت می کنند.

مزایای تبلیغات کلیکی:

اولین مزیت تبلیغات کلیکی دسترسی سریع به بازار می باشد. در حالیکه چندین ماه زمان می برد تا یک سایت جایگاه مناسب خود را پیدا کند، با استفاده از تبلیغات کلیکی فقط چند ساعت زمان می برد تا مشتری ها به سایت شما سرازیر شوند.
مزیت دیگر تبلیغات کلیکی در جهت ایجاد بستری برای ارائه تبلیغات شرکت های کوچک و کار آفرینان در کنار شرکت های بزرگ می باشد. با تبلیغات کلیکی، تبلیغات شرکتهای کوچک می تواند بالا و یا زیر تبلیغ شرکت های بزرگ در صفحه سایت های ناشر ارائه گردد.
تبلیغات کلیکی به کسب و کارهای بزرگ و کوچک این امکان را می دهد تا بر روی مشتریان بالقوه خود (بر اساس نتیجه جستجوی آنها) کنترل کامل داشته و آنها را به صفحات ویژهای که قصد بازدید آنها را دارند هدایت کنند.
این نوع تبلیغات توانایی تجزیه و تحلیل تبلیغ دهنده را در جهت انتخاب کلمات مناسب برای جستجو افزایش می دهد.

شروع فعالیت

سلـــــــــــــــــــام دنیا
ایران پی پی سی « iranppc.com » مخفف واژه "Iran Pay Per Click " به معنی "پرداخت به ازای کلیک ایرانی " با افتخار شروع به کار کرد
امید است با همکاری و نظرات مثبت و منفی خود ما را در این راه و هدف بزرگ کمک کنید
با تشکر از همراهی شما
مدیریت